Devre Elemanlarının ve Omajlarının Ölçümü

Kategori: Cep Telefonu Tamiri | 0

Devre elemanlarının ve omajlarının ölçümü konusu oldukça mühim ve dikkat gerektiren bir iştir. Telefon, bilgisayar gibi teknolojik cihazların ölçümü de dikkatli ve hassasiyet içerisinde yapılmalıdır. Taşınabilir teknolojinin en önemli parçası piller yani bataryalardır. Gündelik hayatımızda sık sık kullanmış olduğumuz bataryaların en çok istenen özelliği uzun ömürlü olmalarıdır. Uzun ömürlü olmalarını ise büyük oranda kullanım şartları ve kalitesi belirlemektedir.

Bataryayı kullanım esnasında ne kadar özenli davranılırsa o kadar uzun ömür olmasını sağlamış oluruz aslında…  Bataryanın dayanıklılık süresi zamanla değişmektedir. Bataryada bulunan bu kapasitenin değişiklik göstermesi ile örneğin şarj yüzdesi 100 olmayabilir. Bu gibi durumlarda bataryanın hasarını tespit etmenin yolları vardır. Batarya bazı testlere tabii tutulmaktadır. Sonrasında bu testlere göre de yol izlenmektedir.

Telefonun sesinin gitmemesi ya da karşı tarafın telefona sesinin gelmemesi de sık sık karşılaşılan problemlerden biridir. Böyle bir problem ile karşılaşıldığında öncelikle ses ayarlarının kontrol edilmesi gerekmektedir. Devre elemanlarının ve omajlarının ölçümü öncesinde bu tip ayarları kontrol etmek de fayda vardır.

Eğer ayarlarda bir problem olmadığı anlaşılırsa donanımsal bir problem var demektir. İlk problemi gidermek oldukça kolaydır. Ayarlar vasıtası ile sizler halledebilirsiniz. İkinci sorunun halledilmesi ise profesyonel biri ile mümkün olmaktadır. Cihazınızdan ses gelmiyorsa ya da gelen ses bozuk ve cızırtılı ise nem ya da sıvı ile temas etmiş olabilmektedir. Alınan bir darbe de bu tarz hasarlara neden olabilmektedir.

Cihazların ahize değişimi konusunda uzmanlara emanet edilmesi çok önemlidir. Ahize değişimi çok kısa bir süre içerisinde alanında deneyimli ekibimiz tarafında yapılmaktadır. Değişim esnasında telefonunuza sıfırlanma işlemi yapılmamaktadır. Telefonunuzun içerisinde yer alan bilgilerin kaybolması konusunda endişe etmenize gerek bulunmamaktadır.

Ahize değişiminde telefonun modeline uygun ahize olması büyük önem taşımaktadır. Değişim işleminden sonra ses kalitesi eskisi gibi olmaktadır. İşlem sonlandıktan hemen sonra sizlere teslim edilir. Teslim edildikten sonra da herhangi bir problem ile karşılaşırsanız bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Firmamız için müşteri memnuniyeti son derece önemlidir.

Telefonun Dokunmatik Özelliğinin Hasar Görmesi

Telefonlarda sıklıkla karşılaşılan durumlardan bir tanesi de çeşitli sebeplerden dolayı dokunmatiğin hasar görmesidir.   Bu sorunun sebebi bazen telefonun üzerinde yer alan cam ya da jelatin olabilmektedir. Jelatini ya da camı çıkardıktan sonra kuru bir bez aracılığı ile cihazı temizlememiz sorunu halledebilmektedir.

Telefonda yüklü olan bazı uygulamalar da dokunmatiğe zarar verebilmektedir. Bu durum uygulamanın büyüklüğüne bağlıdır. Çok büyük oyunlar bu tarz sorunlara neden olabilmektedir. Uygulamayı silip sorunun giderilip giderilmediğini Test edebilirsiniz.

Bazen telefonu kapatıp açmak da işe yaramaktadır. Bu saydığımız adımlardan hiçbiri işe yaramadıysa bir profesyonel yardımı almanız gerekecektir. Teknik servisimize gelerek sorunun kısa süre içerisinde hallolmasını sağlayabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir